Vulkaniniai pelenai pavojingi automobilių stiklams

Posted on Posted in Apie automobilių stiklus

Didelių nuostolių dėl iš Islandijos atslinkusių ugnikalnio pelenų patyrę keliautojai gali dar daugiau jų turėti, jei nepasirūpins savo transporto priemonių stiklais.

Islandijos ugnikalnio vulkaninės kilmės pelenai pavojingi ne tik žmonių sveikatai, lėktuvų varikliams, bet ir automobilių stiklams.

Vulkaniniai pelenai – tai smulkios vulkaninių uolienų dalelės, kurios pagrinde susideda iš kvarco ir stiklo. Nors ir vadinami pelenais, tai yra kietos, netirpios vandenyje, abrazyvinės dalelės.

Patekę ant automobilio priekinio stiklo, jie gali pridaryti nemažai žalos, nes valytuvai kartu su vandens lašais stiklu trina ir ant jo pakliuvusus visus nešvarumus.

Sinoptikai neatmeta galimybių, jog pelenai gali vėl iškristi ant žemės arba, esant stipriam vėjui, nedidelis vulkaninių pelenų dalelių kiekis gali pakilti ir nuo žemės, todėl rekomenduojama reguliariai valyti transporto priemonių stiklus.

SUSIBRAIŽĘ STIKLAI KELIA PAVOJŲ

Eismo saugos specialistai tikina, kad 90 proc. eismo įvykių susiję su vairuotojų matomumu.

Kaip žinoma, viena iš svarbiausių gero matomumo sąlygų yra kokybiškas ir nesuraižytas priekinis automobilio stiklas.

Prieš keletą metų viename Australijos universitete stiklų gamintojų ir šalies kelių saugumo federacijos iniciatyva buvo atliktas tyrimas ir nustatyta, jog net šiek tiek įskilęs stiklas turi mažiau įtakos geram matomumui, nei daugybė plika akimi sunkiai įžiūrimų įbrėžimų, atsiradusių dėl stiklo nusidėvėjimo ar prastos jo priežiūros.

Pasak stiklų centro „Evelkas“ prezidento E.Zasimausko, laiku nepašalinus abrazyvinių vulkaninės kilmės pelenų dalelių, priekinis stiklas bus subraižytas. Taip pat, norint kad stiklas tarnautų ilgiau, reikia nepamiršti pasirūpinti ir valytuvais.

APSAUGOTI AUTOMOBILIŲ STIKLUS NESUDĖTINGA

„Mes susirūpinę, kad vairuotojai gali pakenkti savo transporto priemonių stiklams. Todėl rekomenduojame itin kruopščiai nusiplauti automobilio stiklus“, – teigia stiklų centro „Evelkas“ vadovas E.Zasimauskas.

Specialistai automobilių savininkams pataria atkreipti dėmėsį ir į valytuvų šluoteles. Rekomenduojama valytuvo gumelę nuvalyti servetėle, suvilgyta stiklo plovikliu, taip bus pašalinamos apnašos, kurios gadina pačią gumelę. To neatlikus, ne tik pažeidžiama valytuvo gumelė, bet ir subraižomas stiklas.

Stiklui plauti taip pat geriau naudoti specialius stiklo valiklius ar ploviklį, o ne paprastą vandenį.

Specialistai pažymi, jog rizika suraižyti automobilių stiklus iš tiesų sumažėja, jei palaikoma jų švara.