Tviskantis automobilis – ne tik kelio puošmena (III dalis – poliravimas)

Posted on Posted in Automobilio priežiūra

Daugelis vairuotojų neretai susimąsto, kam gi reikalingas automobilio poliravimas. Automobilio poliravimas ne tik suteikia natūralų blizgesį Jūsų automobiliui, bet ir pašalina smulkius įbrėžimus, atgaivina spalvą bei apsaugo dažų sluoksnį nuo ekstremalių oro sąlygų, korozijos. Automobilio poliravimą rekomenduojama atlikti du kartus per metus – pavasarį ir rudenį, tam, kad maksimaliai būtų užtikrinta kėbulo paviršiaus apsauga.

Prieš pradedant automobilio poliravimo darbus, labai svarbu nuo automobilio pašalinti kelio apnašas, smalą, vabzdžių liekanas, nepriekaištingai jį nuplauti ir nudžiovinti. Kuomet šie darbai atlikti, galima pradėti automobilio poliravimo darbus.

Polirolius rekomenduojama rinktis priklausomai nuo automobilio kėbulo dažų nusidėvėjimo laipsnio.

Naujų ir mažai išblukusių dažų poliravimui bei apsaugai nuo žalingų oro sąlygų poveikio, rekomenduojama naudoti apsauginį NIGRIN vašką. Sudėtyje esančios specialios abrazyvinės dalelės švelniai poliruoja paviršių, o vaško sluoksnis užtikrina maksimalią paviršiaus švarą ir apsaugą.

Truputį nusidėvėjusiems ar vidutiniškai išblukusiems paviršiams atnaujinti rekomenduojama naudoti NIGRIN polirolį su vašku. Kietas vaškas pasižymi stipriu poveikiu, užlygina mažus įbrėžimus, atkuria pradinės spalvos intensyvumą ir blizgesį.

Seniems, stipriai nusidėvėjusiems dažams rekomenduojamas NIGRIN polirolis valiklis. Tinka visiems standartiniams ir „metalik“ tipo dažams. Išlygina smulkius įbrėžimus ir suteikia dažams originalią spalvą ir blizgesį bei saugo nuo kenksmingo aplinkos poveikio.

Atliekant poliravimo darbus, būtina atkreipti dėmesį, jog priemonių nerekomenduojama naudoti ant įkaitusių paviršių ir esant stipriems tiesioginiams saulės spinduliams, taip pat saugoti plastikines detales nuo sutepimo dažytiems paviršiams skirtais poliroliais.

Poliruodami automobilį, apsiribokite nedideliais plotais. Rekomenduojama pradėti nuo aukščiausių automobilio vietų ir tik pabaigai palikti apačią. Nedidelį kiekį pasirinkto polirolio užtepkite ant minkštos poliravimo šluostės. Sukamaisiais judesiais padenkite paviršių nedideliu kiekiu pasirinkto polirolio. Kai polirolis nudžius ir susidarys matinė plėvelė, sukamaisiais judesiais, nestipriai spaudžiant, nupoliruokite paviršių iki blizgesio specialiomis poliravimo šluostėmis. Tiek paviršiaus padengimui poliroliu, tiek blizginimui rekomenduojama naudoti profesionalias NIGRIN poliravimo šluostes, kurios yra labai minkštos, nesipūkuoja ir atsparios tirpiklių poveikiui.

Po automobilio nupoliravimo nepamirškite nuvalyti vaško likučius nuo plastmasinių automobilio detalių – polirolis ant jų gali palikti baltas dėmes.

Poliravimo dėka automobilis padengiamas apsauginiu sluoksniu, kuris apsaugo nuo kaitrių saulės spindulių, neleidžia taip greitai prikibti purvui, druskoms. Automobilio priežiūra tampa labai lengva ir paprasta, plaunant jį užtenka naudoti tik aukšto slėgio įrenginį. Teisingai poliruodami savo transporto priemonę galėsite džiaugtis blizgančiu ir švariu savo automobiliu ilgą laiką.