Tviskantis automobilis – ne tik kelio puošmena (I dalis)

Posted on Posted in Automobilio priežiūra

Reguliarus, tinkamas automobilio plovimas – tai vienas iš kėbulo ilgaamžiškumą lemiančių veiksnių.

Ant neplaunamo automobilio prikimba įvairių kelio apnašų, dulkių, žiedadulkių, kurios neigiamai veikia automobilio kėbulą ir dažytus paviršius. Dėl šios priežasties besirūpinantiesiems savo automobiliais patariama juos plauti bent kartą ar du per mėnesį. Automobilio plovimui labai svarbu naudoti aukščiausios rūšies priemones, dėl kurių Jūsų automobilio dažų danga liks nepažeista ir atrodys kaip nauja net po daugelio plovimų.

Jeigu automobilį plaunate lauke, tai daryti rekomenduojama šešėlyje, kitaip plaunamos vietos išdžius greičiau, nei jas nuvalysite. Liesdami kėbulą nuo viršaus į apačią įsitikinkite, kad visas automobilio kėbulas vėsus, neįkaitęs.

Prieš pradedant plauti automobilį, reikia nuvalyti kelio apnašas, smalą, vabzdžių liekanas, nuplauti ratus.

Kelio apnašoms, sakams bei smalai pašalinti reikalinga itin efektyvi valomoji priemonė, nes įsisenėjusios minėtos apnašos ardo lako sluoksnį, pažeidžia dažus, todėl neprižiūrėtam automobiliui ateityje gali prireikti korozijos pažeistų paviršių tvarkymo. Viena iš efektyviausių kelio apnašų, sakų bei smalos valymo priemonių yra KIMIKAR RESIN valiklis. Šiuo valikliu nepriekaištingai nuvalysite nešvarumus ne tik nuo kėbulo, stiklo, bet ir kitų automobilio detalių.

Vabzdžių liekanas lengvai pašalinsite naudodami aktyvias putas BIOLINE OWAD (aerozolis). Jos lengvai pašalina įvairių vabzdžių liekanas nuo stiklų, bamperių ir kitų kėbulo dalių. Putas reikėtų purkšti ant valomo paviršiaus ir po keleto minučių nuvalyti šluoste. Po to nuplauti vandeniu. Įsitikinsite, kad šis valiklis nuvalys net tuos teršalus, kurių nenuvalo kiti valikliai.

Ratai – viena iš purviniausių automobilio vietų. Ratams taip pat naudokite specialios paskirties plaunamąsias priemones. Jiems valyti gali prireikti ir šepečio. Prieš purkšdami ratams skirtą valiklį įsitikinkite, kad ratai neįkaitę.

Nuo ratlankių paviršiaus reikėtų nuvalyti asfalto liekanas, stabdžių kaladėlių dulkes, pašalinti korozijos pėdsakus ir kitus nešvarumus. Greitai ir efektyviai tai padarysite naudodami valiklį BIOLINE FELGA. Dėl antikorozinių priedų, kurių yra valiklio sudėtyje, nuvalytas paviršius bus apsaugotas nuo korozijos. Puikiai tinka tiek aliumininiams, tiek metaliniams ratlankiams, o taip pat ratų gaubtams valyti. Jeigu apnašos, esančios ant ratlankių, lengvai nenusiplauna, rekomenduojama naudoti šepetį. Specialiai automobilių priežiūrai skirti šepečiai KUFIETA puikiai įveikia nešvarumus ir nebraižo ratlankių paviršiaus.

Pašalinę apnašas ir nuplovę ratus, galite pradėti automobilio plovimą, apie kurį taip pat reikia žinoti šį tą daugiau (skaitykite rugpjūčio mėn.).