Kad reikia pasirūpinti žieminėmis stiklo priežiūros priemonėmis, greitai primins ledu pasidengęs stiklas. Tuomet galvoti bus vėlu, nes jau kažkuo teks gremžti ledą. Deja, dažnai ledo valymui naudojamos netinkamos priemonės. Kaip greitai, kokybiškai, bet saugiai pašalinti ledą nuo stiklo?
LEDO ATITIRPINIMO KLAIDOS
Pasak specialistų, žmonių išmonei ribų nėra. Net ir ledo pašalinimui nuo automobilio stiklo, jie sugalvoja įvairiausių būdų, neretai subraižančių stiklą ar net sukeliančių įtrūkimus.
Kartais, siekdami ištirpinti ledą, vairuotojai pila karštą vandenį ant stiklų. Žinoma, ledas tirpsta, tačiau dėl staigių temperatūrų pokyčių sušalęs stiklas gali ir sutrūkti.
Dažnokai tenka išgirsti, jog ledą nuo stiklo mėginama pašalinti ir su metaliniais gremžtukais: raktais, peiliais ir pan. įrankiais. Deja, metaliniai daiktai subraižo stiklą.
Vienas iš populiariausių ledo gramdymo įrankių – kreditinė kortelė, nors ji nepažeidžia stiklo, bet neretai po tokių bandymų pagal paskirtį jau tampa nebetinkama naudoti.
Tokios ledo atitirpinimo idėjos iš tiesų originalios, tačiau labiau žalingos nei veiksmingos.
KAIP SAUGIAI PAŠALINTI LEDĄ NUO STIKLŲ?
AutoStiklų Centro Evelkas specialistai siūlo saugų ledo pašalinimo būdą- laipsniškai šildyti stiklą iš vidaus, o tuo metu su plastikiniu gremžtuku ar šluotele valyti stiklą iš išorės.
Pirmiausia būtina užvesti automobilį, įjungti šildymą ir nukreipti jį į stiklus. Palaukti bent 5 minutes, kad pradėtų šilti. Ledo šalinimui nuo stiklo iš išorės, naudoti tik plastikinį gremžtuką ar šepetį.
CHEMINĖS PRIEMONĖS, PADEDANČIOS KOVOTI SU LEDU
Atitirpinti ledą taip pat galima, naudojant specialiai žiemai sukurtas chemines priemones.
Artėjant šaltajam sezonui, Evelko specialistai pataria pasirūpinti ne tik ledo gramdikliu, šepečiu, bet ir cheminėmis priemonėmis, palengvinančiomis stiklų priežiūrą žiemą.
Anot automobilių stiklų centro „Evelkas“ vadovo E.Zasimausko, kad apsaugotumėte automobilio stiklą nuo užšalimo, o varginantį gramdymą galėtumėte pamiršti, patariama naudoti NIGRIN Priemonę nuo ledo susidarymo „Eis Blocker“. Užtenka nupurkšti stiklą šia priemone ir džiaugsitės, kad kitą rytą jums nereikės gramdyti ledo nuo automobilio stiklų.
„Vistik, jei nepasirūpinote stiklais iš anksto, tikriausiai efektyviausias NIGRIN Ledo tirpiklis, išliekantis veiksmingas net iki -55°C temperatūros, padės pašalinti jau susidariusį ledo sluoksnį“- teigia E.Zasimauskas.
Tačiau nereikėtų pamiršti, kad stiklai gali apšalti ir automobilio viduje. Drėgmė kondensuojasi ant vidinių automobilio stiklų paviršių, o, esant minusinei temperatūrai, jie apšąla. Norint to išvengti, siūloma naudoti specialias priemones – BIOLINE Priemonė nuo stiklų rasojimo “Anti Fog”.
Kitas būdas – kaskart pravėdinti įšilusį automobilio saloną. Paprasčiausiai kelioms minutėms reikia palikti atviras duris, kad išeitų šiluma ir ant stiklų nesikondensuotų drėgmė.
Naudodamiesi specialistų rekomendacijomis ir siūlomomis žieminėmis priemonėmis, galite būti tikri, jog ledą nuo automobilio stiklų pašalinsite greitai ir saugiai, tad beliks mėgautis kelione.