Geras matomumas – saugus vairavimas

Posted on Posted in Automobilio priežiūra, Stiklų priežiūros priemonės

Ruduo – gražus ir spalvingas metų laikas, tačiau besikeičianti oro temperatūra ar vis dažniau užklumpantys lietūs bei rūkai blogina matomumą kelyje – Jūs vairuodami jaučiatės nesaugiai, rizikuojate ne tik savo, bet ir aplinkinių gyvybe.

Norint išvengti nepatogumų vairuojant automobilį lietingu oru ar sutemoje, reikia tinkamai paruošti priekinį automobilio stiklą. Pirmiausia rekomenduojama nepriakaištingai nuvalyti stiklą, tam puikiai tiks GUNK stiklo valiklis (putos), kurio sudėtyje esantis amoniakas, leidžia lengvai pašalinti susikaupusius teršalus, ant paviršiaus nepalieka plėvelės ar „vaivorykštės“ pėdsakų. Kuomet nuo Jūsų automobilio priekinio stiklo pašalinti visi nešvarumai, rekomenduojama nudoti stiklo polirolį. NIGRIN MICRO TEC polirolis mikroskopinių dalelių lygyje įsiskverbia į stiklo paviršių ir užpildo smulkius stiklo pažeidimus, kurie vairuojant sutemus ar lietingu oru, labai išryškėja ir blogina matomumą.

BIOLINE priemonė stiklui „Nematomi valytuvai“, tai dar viena puiki priemonė, gelbstinti lietingą dieną. Prieš naudojant šią priemonę, stiklas turi būti nepriekaištingai nuplautas, nuriebalintas ir nusausintas. Užpurškus šios priemonės, ant stiklo susidaro ilgalaikė plėvelė, kuri ne tik atstumia vandens lašus, bet ir saugo nuo įvairių teršalų (vabzdžių liekanų, dulkių), kurie papraščiausiai neprilimpa prie stiklo paviršiaus. Esant nedideliam lietui, valytuvai lengviau slysta stiklo paviršiumi, todėl susierzinimą keliantį valytuvų cypimą galite pamiršti.

Jeigu pageidaujate ilgalaikio efekto, rekomenduojama naudoti NIGRIN NANO TEC apsauginį rinkinį stiklui. Su šiame rinkinyje esančios dvipusės kempinės tamsesne (juoda) puse ir pridėta pasta reikia gerai ištrinti stiklo paviršių. Po to stiklą nuplaukti su šviesesne kempinės puse taip, kad neliktų nei trupučio valomosios pastos. Gerai nuplautą stiklą būtina nusausinti popieriniu rankšluosčiu. Tinkamai paruošus stiklą, veiksmingumas išlieka – ne mažiau kaip 24 mėnesius arba iki 50 000 km ridos, o prastomis oro sąlygomis akivaizdžiai pagerinamas matomumas ir važiuojant 60km/h ar didesniu greičiu – nereikia naudoti valytuvų.

Neretam vairuotojui tenka susidurti su dar viena problema – langų rasojimu. Aprasojusius stiklus vairuotojai dažniausiai bando nuvalyti papraščiausia šluoste, tačiau stiklo paviršius tik dar labiau išsitepa, o langai po kiek laiko vėl apsitraukia „rūku“. Norint apsaugoti stiklus nuo rasojimo, rekomenduojama naudoti specialią NIGRIN stiklų priežiūros priemonę, kuri neleidžia drėgmei kauptis ant vidinės automobilio stiklo pusės ir garantuoja gerą matomumą bei saugų vairavimą.

Prasidedant permainingiems orams, ne mažiau svarbus ir tvarkingas galinio automobilio stiklo šildymas. Jei pažeisti galinio stiklo šildytuvo siūleliai, rekomenduojama naudoti PERMATEX priemonę stiklo šildytuvo remontui, kurios pagalba galima suremontuoti ne vieną pažeistą šildytuvo siūlelį (iki 10 cm bendro ilgio).

Jeigu galinio stiklo šildytuvo siūleliai yra sveiki, tačiau šildymas neveikia, dažniausiai pasitaikanti problema – atitrūkęs galinio stiklo šildytuvo kontaktas. Šią problemą pašalinti padės PERMATEX klijai, skirti stiklo šildytuvo kontakto remontui. Tai labai specifiniai, atsparūs ekstremalioms oro sąlygoms klijai. Šie klijai pasižymi aukštu elektriniu laidumu, todėl naudodami juos būsite garantuoti, kad kontakto zonoje neišsiskirs šiluma (nekais stiklas).

Jeigu saugumas Jums svarbus, metas susitvarkyti stiklus.